Oprogramowanie do ankietyzacji – co warto o nim wiedzieć?

Badania rynku, Usługi badawcze

Oprogramowanie do ankiet

Jeżeli chcemy wykonać ankietę – jest ona nam potrzebna do pracy, biznesu czy po prostu na studia, oprócz zatroszczenia się o skompletowanie odpowiedniej grupy ankietowanych, oczywiście powinniśmy zainteresować się bliżej tematem oprogramowania do ankietyzacji. Czymś niesamowicie istotnym jest to, aby wybrać taki program do ankiet, który nie będzie sprawiał najmniejszego problemu ankietowanym. W przeciwnym razie musimy liczyć się najzwyczajniej w świecie z tym, iż sporo osób zrezygnuje z wypełnienia ankiety. Co jak co, ale co do tego z całą pewnością nie powinniśmy dopuścić.

Ranking najlepszego oprogramowania do ankietyzacji

Warto wymienić w dalszej części tekstu najlepsze obecnie na rynku narzędzia do przeprowadzania ankiet. Niektóre są darmowe, inne zaś płatne. Ogólnie nie powinniśmy bać się płacić za dobry program do ankiet, szczególnie jeżeli zależy nam na naprawdę dobrej jakości.

– CATI-System – płatne oprogramowanie do ankietyzacji należące do firmy badawczej BioStat®. Wyróżnia je moduł automatycznego generowania raportów w trybie rzeczywistym oraz przystosowanie do urządzeń mobilnych.

– Qualaroo. Jest to darmowe narzędzie – w wersji podstawowej. Służy ono do przeprowadzania krótkich ankiet – z jednym pytaniem. Bardzo dobre, proste narzędzie, jeżeli nie mamy wielkich wymagań, nie powinniśmy narzekać.

– QuestionPro. Nie jest to darmowe oprogramowanie do ankietyzacji, w sumie nie można nawet pisać, iż jest ono tanie. Nie zmienia to faktu, że QuestionPro jest wspaniałym narzędziem, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania. Trzeba wydać pieniądze, ale przynajmniej program spełni nasze oczekiwania.

– Survey Monkey. W przypadku wersji podstawowej, jest to darmowa aplikacja. Na plus prostota, a także to, iż ankietę możemy zrobić bardzo szybko. Nie powinniśmy mieć problemu z użytkowaniem tego programu.

– Sugester. Jest polskim oprogramowaniem do ankietyzacji – w wersji podstawowej nie musimy płacić ani złotówki. Jeżeli zaś zdecydujemy się na wersję płatną, raczej nie wykosztujemy się zbytnio. Generalnie bardzo interesująca aplikacja, która nie powinna sprawić, że będziemy zawiedzeni.

– 4qsurvey. Dzięki temu programowi – całkowicie darmowemu, będziemy mogli poznać bliżej użytkowników, dowiedzieć się co sądzą na dany temat. Istnieje nawet polska wersja językowa, więc jeżeli mamy problemy z językiem angielskim, zawsze możemy przejść na wersję polską. To na pewno bardzo duża zaleta.

Oczywiście można wymienić więcej programów do ankietyzacji, trzeba przyznać, iż jest ich całkiem sporo na rynku. Nic dziwnego, przecież przeprowadzanie ankiet online jest bardzo powszechne, z roku na rok znaczenie ankietyzacji rośnie.

Comments are closed.